SGK işten çıkış nedeni nakil seçenler dikkat!

Merhaba uzunca bir aradan sonra yeni yazılarımla yeniden aranıza dönüyorum umarım bir daha bu kadar uzun aralar vermek zorunda kalmam tabi bu birazda size bağlı! Neyse konuyu fazla dağıtmadan SGK’nın işten çıkış bildirgesi verilirken özellikle işten çıkış nedeni ‘Nakil’ yani ’16- Sözleşme sona ermeden sigortalının aynı işverene ait diğer işyerine nakli’ seçeneğini seçenler için istemeye başladığı bir bilgiden bahsedeceğim.

Bildiğiniz üzere bir işçinin aynı işverene ait diğer işyerine işe girişi yapılırken ‘Naklen ve hizmet akdi ilişkisi sona ermeden aynı işverenin kurumun aynı ya da başka sigorta/il sigorta müdürlüğünce tescil edilmiş diğer işyerinde çalışan sigortalı’ seçeneğini işaretliyor çıkışını yaparken de ’16- Sözleşme sona ermeden sigortalının aynı işverene ait diğer işyerine nakli’ seçeneğini seçerek işe giriş ve işten çıkış bildirgelerini verip onaylıyabiliyorduk.

SGK’nın kısa bir süre önce sessiz sedasız uygulamaya başladığı daha doğrusu bu işlemi yaparken istediği yeni bir bilgi var oda işe giriş işleminde nakil olarak geldiği işyerinin 24 haneli işyeri sicil numarasını girmek gerekiyor.

Nakil olarak işten çıkış işlemi yapılırken de işe gireceği işyerinin 24 haneli işyeri sicil numarası bilgisini girmek gerekiyor.